Własna domena 2020-05-31 powrót do listy

Każda osoba, która zdecyduje się na prowadzenie własnej strony internetowej, sklepu bądź bloga, będzie musiała w pierwszej kolejności kupić domenę. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie, niż dzierżawienie jej od innej firmy, bądź korzystanie z subdomen popularnych serwisów. Własna domena to również podstawa w marketingu internetowym. Pozyskany ruch, a więc potencjalnych klientów, będziemy kierować właśnie na nią.

Pierwsze kroki w wyborze
Przede wszystkim należy zastanowić się jaki adres URL będzie najbardziej odpowiedni dla naszej działalności. Oczywiście, jeśli mamy już własną firmę, to warto zawrzeć jej nazwę w domenie albo posłużyć się skrótem. Tak właśnie zrobiliśmy z adresem naszej strony, czyli adres “wawmedia.pl" jest bezpośrednim nawiązaniem do nazwy naszej firmy. Podczas podejmowania decyzji dotyczącej wyboru domeny warto także skupić się na najważniejszych produktach naszej oferty, usługach, które świadczymy czy w przypadku bloga- jego tematyki. W nazwie domeny można zawrzeć najważniejsze słowo kluczowe, np. dla strony dentysty z Gniezna idealna domena to “dentysta-gniezno.pl”. Ważne, aby adres URL był łatwy do zapamiętania, charakterystyczny i niezbyt długi. Należy unikać niezrozumiałych ciągów znaków i skomplikowanych kombinacji liter. Lepiej postawić na prostotę i czytelny przekaz.

Podjęcie odpowiedniej decyzji
Zdarza się coraz częściej, że domena na której nam najbardziej zależy, jest już zajęta. Warto w takiej sytuacji sprawdzić inną kombinację wyrazów czy zmienić szyk fraz. Jeżeli przykładowo domena “hodowla-kotow.pl” jest niedostępna, może warto wybrać podobnie brzmiącą, czyli “koty-hodowla” albo “hodowca-kotow-perskich.pl”. Wszystko zależy od naszej pomysłowości oraz dostępnych domen. Musimy mieć jednak na uwadzę, że w przypadku bardzo podobnych nazw, klienci będą mogli je mylić. Jeśli działamy na terenie Polski, to wybierzmy zdecydowanie rozszerzenie “.pl". Jeżeli nasza firma funkcjonuje na rynku zagranicznym, warto wybrać domenę o rozszerzeniu “.com” bądź “.eu” - jeśli działamy na terenie Europy.

Zakup domeny
Pozostaje pytanie, gdzie kupić domenę i jak tego dokonać? Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, które gwarantują konkurencyjną cenę zakupu i korzystny koszt jej późniejszego przedłużenia. Nasi pracownicy zajmą się całym procesem rejestracji domeny i zaproponują odpowiedni hosting, a także certyfikat bezpieczeństwa. Zachęcamy do kontaktu w celu wyboru i rejestracji domeny!