Responsywna strona internetowa 2020-01-27 powrót do listy

Z roku na rok coraz więcej użytkowników internetu korzysta z urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety. Spowodowane jest to potrzebą przeglądania stron internetowych bez konieczności korzystania z komputera stacjonarnego czy laptopa.

Strony internetowe przeglądamy często w trakcie dnia, np. podczas jazdy komunikacją miejską, w pracy lub w trakcie wieczornego odpoczynku. Przeważnie szukamy informacji, które niezbędne są nam teraz (np. adresu firmy, numeru telefonu itp.) lub chcemy zapoznać się z ofertą interesującego nas sklepu.

Dlatego właśnie wszystkie strony internetowe powinny być odpowiednio dostosowane do niewielkich ekranów urządzeń mobilnych. Dlaczego jest to tak istotne i czym właściwie jest responsywna strona www?

RWD (z ang. responsive web design) to sposób tworzenia stron internetowych, który polega na automatycznym dopasowywaniu się witryny do wymiarów okna przeglądarki danego urządzenia, na którym strona jest wyświetlana. Responsywna strona internetowa będzie automatycznie dopasowywać się do rozdzielczości monitora w konkretnym urządzeniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba tworzyć osobnej wersji witryny na potrzeby komputerów oraz dla urządzeń mobilnych.

Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwoli na uniknięcie wszelkich nieprawidłowości związanych z niepoprawnym wczytywaniem się treści na ekranach smartfonów.

Strona www, która nie będzie odpowiednio dostosowana do wymogów urządzeń mobilnych, będzie zniechęcać i przyczyni się do słabszej sprzedaży oferowanych produktów lub usług.
Użytkownicy nie zostaną na stronie, jeśli nie będą mogli płynnie się po niej poruszać i szybko odnaleźć informacji, których szukają. Ważnym elementem jest również sposób ukazania oferty oraz jej układ, który wyświetli się w inny sposób na smartfonie, a inaczej na komputerze.

Z tego też względu, responsywność strony internetowej jest obecnie niezwykle istotna i stanowi obowiązkową funkcjonalność.

Jeżeli jeszcze Twoja strona jej nie posiada i chcesz zwiększyć jej marketingową skuteczność, to skontaktuj się z nami! Projektujemy i budujemy responsywne strony www od wielu lat dla firm z Warszawy i całej Polski.