Header photo Trigger
Domeny
Do czego potrzebna jest domena?

Domena internetowa działa podobnie jak adres pocztowy. Dzięki adresowi pocztowemu możemy trafić dokładnie do szukanej działki lub budynku. Tak samo jest z domeną internetową. Dzięki niej użytkownik internetu może trafić na naszą stronę internetową, która umieszczona jest na konkretnym serwerze.

Domena internetowa określa również adres e-mail, którym będziemy mogli się posługiwać po jej zakupieniu. Końcówka naszego adresu pocztowego zawsze będzie opisywana domeną np.: xxxxx@twojadomena.pl
Jak wybrać domenę dla swojej strony internetowej?

Najczęściej domeny wybiera się tak, by odzwierciedlała nazwę firmy. Na dzień dzisiejszy, coraz trudniej jest wyszukać wolną domenę odpowiadającą nazwie firmy, jeśli nie ma się zastrzeżonej nazwy, marki. Nazwy firm powtarzają się, natomiast domena jest unikalna, tylko jedna. Nie jest to jednak przeszkodą. Bardzo często firmy wykupują domeny kojarzące się z ich działalnością, produkcją czy usługami np.: czyszczeniedywanu.pl. Jest to bardzo popularne, a za razem przynoszące korzyści rozwiązanie. Bardzo często bowiem słowa kojarzone w taki sposób z firmą są słowami kluczowymi w pozycjonowaniu strony w internecie. Domena taka daje wtedy dodatkową korzyść w procesie pozycjonowania witryny.